OTEL TRANSFERİ - ANTALYA HAVALİMANI TRANSFER HİZMETLERİ

HIZLI REZERVASYON

Adana Havaalanı (ADA)

 

 

Adana Şakirpaşa Havalimanı, Çukurova’da bulunmaktadır ve çevresinde bulunan Mersin, Osmaniye ve Adana gibi yakın yerleşim yerlerine hava ulaşımını sağlamaktadır. Adana havalimanı, 1937 yılında askeri ve sivil hava ulaşımına açılmıştır. Açılışının üstünden geçen yaklaşık 19 yılın ardından, 1956 tarihinde uluslararası seferleri gerçekleştirmeye başlamıştır.

30 Ekim 1993 tarihinde iç ve dış hat olmak üzere kargo trafik hizmetine başlamış, bu gelişmeden 2 yıl sonra, 29 Kasım 1995 tarihinde de havalimanı statüsü kazanmıştır.

Adana havalimanı ulaşım açısından da rahattır. Yukarıda saydığımız Mersin, Adana ve Osmaniye gibi yerleşim merkezlerine yakınlığıyla birlikte Çukurova şehir merkezine de 3,5 kilometre uzaklıktadır. Ulaşım servisler, taksi ve toplu taşıma araçlarıyla sağlanmaktadır.

ICAO (Uluslar arası Sivil Havacılık Organizasyonu) kriterlerine göre CAT l özelliklerini barındıran havalimanı, ülkemiz havaalanları yolcu taşıma sıralamasına göre 6. Sırada yer almaktadır.

Havaalanında Bulunan Hizmetler

·       Sağlık Hizmetleri

·       VIP

·       Cafe

·       Restaurant

·       Banka

·       PTT

·       569 araç kapasiteli Otopark

Adana Havalimanı Teknik Bilgiler

Adana havalimanı; 05/23 boyut, 2750x45 uzunluk(m), 115 PCN mukavemet, asfalt yüzey değerlerine sahip bir pist, 3250x23 uzunluk(m), PCN 100 mukavemet, asfalt kaplama değerlerine sahip bir taksirut ve biri 104x98, diğeri ise 269x100 boyutlarından oluşan PCN 100 mukavemet ve beton kaplamdan oluşan iki aprondan oluşmaktadır.

Havalimanı, aydınlatma kategorisinde VAT l, itfaiye kategorisinde ise CAT IX niteliklerine sahiptir. Toplam kurulu alanı 2.105.510 m²  olan Adana havalimanı, biri 4540 m²  iç hat ve diğeri 5824 m²  olan dış hat terminal binalarına sahiptir. Ayrıca yukarıda ebatlarını aktardığımız bir adet kompozit kaplamalı bir piste sahiptir.

Hizmet sunulan Adana Havalimanı Transfer bölgeleri:

Osmaniye’den;

·       Osmaniye

·       Ceyhan

Mersin’den;

·       Forum

·       Stadyum

·       Tarsus

Yukarıdaki bölgelerde bulunan otellere en güvenilir ve ucuz özel ulaşımı oterltransferi.com sitesinden online olarak rezerve edebilirsiniz.

 

Adana havalimanını kullanan havayolu şirketleri ve uçuş yerleri

Atlasjet: Lefkoşa-Ercan, İstanbul-Atatürk Havalimanı

Germania Airlines: Bremen

Onur Air: İstanbul- Atatürk Havalimanı

Pegasus Havayolları: Van, Trabzon, İzmir, Antalya, İstanbul- Sabiha Gökçen, Lefkoşa-Ercan

SunExpress: Antalya, Stuttgart, Köln, İzmir, Frankfurt

Türk Hava Yolları: İstanbul- Atatürk

Anadolu Jet: Ankara, İstanbul- Sabiha Gökçen

Borajet: Ankara, Diyarbakır, Erbil, Lefkoşa-Ercan

Flynas: Cidde

   
   
Adana Havalimanı Transfer Bölgeleri :
Adana Şehir İçi Transfer Ceyhan Transfer
Karataş Transfer Mersin Merkez Transfer
Tarsus Transfer Yumurtalık Transfer