OTEL TRANSFERİ - ANTALYA HAVALİMANI TRANSFER HİZMETLERİ

HIZLI REZERVASYON

Ankara Esenboğa Havaalanı Balgat Otel Transfer

BALGAT (ANKARA)

  Balgat, Ankara Çankaya'da, Konya Yolu (Mevlana Bulvarı), Türkocağı Caddesi, Çetin Emeç Bulvarı ve İnönü Bulvarı arasında kalan ve Nasuh Akar Mahallesi, Oğuzlar Mahallesi, Ehlibeyt Mahallesi ve Balgat Mahallesinden oluşan bir semttir.

Çok sayıda siyasi partinin genel merkezi Balgat semtindedir. Bunlar arasında, Milliyetçi Hareket Partisi, Demokrat Parti, Anavatan Partisi, Aydınlık Türkiye Partisi, Saadet Partisi ve Barış ve Demokrasi Partisi yer almaktadır. AK Parti gençlik kolları ile kadın kolları binaları da Balgat'ta bulunmaktadır. Kapatılan Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Demokratik Toplum Partisi'nin ayrıca Genç Parti ve Adalet ve Kalkınma Partisi'nin geçmişteki genel merkezleri de Balgat'ta idi.
Balgat semtinin başlıca caddeleri, Ziyabey Caddesi, Ceyhun Atıf Kansu Caddesi, Cevizlidere Caddesi, Süleyman Hacıabdullahoğlu Caddesi (1. Cadde) ve Barış Manço Caddesi (2. Cadde)'dir.
Balgat, eskiden şehir dışında kalan bir köydü. ABD'li sosyolog Daniel Lerner, modernleşme kuramını 1950'lerde bu köyde yaptığı çalışma sonrasında ortaya atmıştı. Lerner'in çalışması sırasında büyüyen Ankara, bu geleneksel köyü yutarak modern kentin bir varoşu haline getirmişti. Şimdilerde ise Balgat Ankara'nın önemli semtlerinden biri olmuştur
 
     
 
Balgat Bölgesindeki Oteller (Otel Transferi için Lütfen Aşağıdaki linklere tıklayınız)
       

Ankara Esenboğa Havalimanı Aktif Metropolitan Oteli Transfer Hizmeti

Ankara Esenboğa Havalimanı Capital Plaza Oteli Transfer Hizmeti