OTEL TRANSFERİ - ANTALYA HAVALİMANI TRANSFER HİZMETLERİ

HIZLI REZERVASYON

Adana Şehir İçi Transfer

 

Adana Merkez
Türkiye’nin 5. büyük şehridir. Şehir merkezi, güney Anadolu'da Akdeniz'den 30 km içerde  Seyhan Nehri'nin üzerinde bulunmaktadır. Adana ilinin idari merkezidir. Doğudan batıya 100 kilometre boyunca uzanan Adana-Mersin Büyükşehir Bölgesi, 2,87 milyon nüfusa sahiptir. Türkiye'deki dördüncü büyük metropolitan alan olup ülkenin önde gelen bir ticaret ve kültür merkezidir.
Maden zengini 4. bölge olan Adana; krom, demir ve manganez, kurşun, çinko yatakları açısından önem taşımaktadır. Adana'nın merkezi; Mersin, Adana, Osmaniye ve Hatay illerini kapsayan coğrafi, ekonomik ve kültürel bir bölge olan Çukurova'nın merkezinde bulunur.Adana şehri, büyükşehir belediyesine bağlı 5 metropol ilçeden oluşmaktadır: Seyhan, Yüreğir, Çukurova, Sarıçam ve Karaisalı. Seyhan ilçesi tamamiyle şehir merkezi sınırlarında kabul edilirken Yüreğir, Çukurova, Sarıçam ve Karaisalı ilçelerinin şehrin dışında kırsal alanları da mevcuttur. Adana, ilk sanayileşen şehirlerden biri olmuştur. Seyhan Barajı'nın inşasıyla ve tarım tekniklerindeki gelişimlerle beraber 1950'li yıllarda tarımsal verimde büyük gelişmeler yaşanmıştır. Adana; pamuk, buğday, soya fasulyesi, arpa, üzüm ve narenciyenin büyük miktarlarda üretildiği Çukurova tarım bölgesinin pazarlama ve dağıtım merkezidir.
TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi, fuarlara, iş konferanslarına ev sahipliği yapar ve şu anda Çukurova'daki işletmeler için temel buluşma noktasıdır. Akademi yönelik 2000 kişilik Kültür ve Kongre Merkezi, 2010 yılında Çukurova Üniversitesi kampüsüne açılmıştır. Adana'ya ilk demiryolu hattı İngilizler tarafından 1886 yılında kurulmuştur. Anahat trenleri olarak ise; İstanbul Haydarpaşa'ya İç Anadolu Mavi Treni; Ankara'ya Çukurova Mavi Treni, Kayseri'ye Erciyes Ekspresi ve Elazığ'a da Fırat Ekspresi yolcu taşımaktadır.

     

Havayolu 
Şehrin hava ulaşımı, 1937 yılından bu yana Şakir Paşa Havalimanın’dan sağlanır. İç ve dış hat seferlerinin gerçekleştiği Adana Havalimanı, Türkiye'de yolcu taşınması sıralamasında 7. sırada yer almaktadır. Havalimanı iç hatlardan İstanbul Atatürk ve Sabiha Gökçen ile Ankara-Esenboğa, İzmir, Antalya ve Trabzon'a; dış hatlardan KKTC-Lefkoşa ve Almanya'nın bazı şehirlerine direkt uçuşlar düzenlenmektedir.

Sivil hava ulaşımına 1937 yılında açılan hava limanı, 1956 yılından itibaren uluslararası seferlere açık bulunmaktadır. Şehir merkezine en yakın mesafede bulunan hava limanı olan Adana Havalimanı, şehir merkezine 3.5 km uzaklıkta güneybatı istikametindedir. 2003 yılında pisti yenilenen ve daha modern hale getirilmiştir.

         

 
Adana Merkezdeki Oteller (Otel Transferi için Lütfen Aşağıdaki linklere tıklayınız)

Adana Havalimanı Büyük Sürmeli Otel (5*) transfer
Adana Havalimanı Hilton SA (5*) transfer
Adana Havalimanı Seyhan Oteli (5*) transfer
Adana Havalimanı Adana Sheraton Otel & Convention Center (inşaat halinde) (5*) transfer
Adana Havalimanı Mavi Sürmeli Otel (4*) transfer
Adana Havalimanı Zaimoğlu Oteli (4*) transfer
Adana Havalimanı Erten Otel (4*) transfer
Adana Havalimanı Çukurova Park Otel (4*) transfer
Adana Havalimanı İnci Otel (4*) transfer
Adana Havalimanı Park Royal otel (4*) transfer
Adana Havalimanı Masel Otel (4*) transfer
Adana Havalimanı Sedef Oteli (4*) transfer
Adana Havalimanı Hotel Bosnalı (tarihi bina) transfer
Adana Havalimanı Kristal Otel transfer
Adana Havalimanı Ibis Otel transfer
Adana Havalimanı Riva Reşatbey Boutique&Business Hotel transfer
Adana Havalimanı Adana Madi Hotel transfer
Adana Havalimanı Grand Adanus Otel transfer
Adana Havalimanı Sürmeli Adana Otel transfer
Adana Havalimanı Kaya Premium Hotel transfer
Adana Havalimanı Emir Royal Hotel transfer
Adana Havalimanı Mercan Otel transfer
Adana havalimanı Akdeniz Otel transfer
Adana havalimanı Selibra otel transfer