OTEL TRANSFERİ - ANTALYA HAVALİMANI TRANSFER HİZMETLERİ

HIZLI REZERVASYON

Samsun Çarşamba Havaalanı Atakum Otel Transferi

Atakum (SAMSUN)
 

Atakum, Samsun Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı bir ilçedir.
Atakum 43 yeni ilçe öngören yasa tasarısı kapsamında ilçe olmuştur.Samsun-Sinop üzerinde şehir merkezine 5 km mesafeden başlar. Atakent belde sınırına kadar geçen mesafeyi kapsar. Balaç, Samsun köyünün geçmişte tarla olarak kullandığı araziler beldenin genel yerleşim alanını oluşturmuştur. Eski adı Matasyondur. Denizi sığdır ve geniş bir kumsala sahiptir.
Samsun'un diğer yerleşim bölgelerine nispeten daha düz bir alana yayılmış ve yeni yapılanan bir ilçe olduğundan şehircilik olarak daha planlı bir yapılaşma mevcuttur. Nüfusu hızlı bir artış göstermektedir. Atakum Samsun'un en çok nüfusu artan belediyesi olmuştur. Atakum'un nüfusu 2004 yılına göre 63.712'dir. 2010 nüfus sayımına göre 123.904'tür.
1994 yılında kurulan Atakum Belediyesi adında bir belde belediyenin mücavir alanları içerisinde bulunur. İlk 2 dönem belediye başkanlığını Metin Burma yapmıştır. 2004-2009 yılları arasında Adem Bektaş başkanlığını yapmıştır. 29 Mart 2009 seçimlerinde ise Metin Burma tekrar başkan seçilmiştir.
Belde sınırları içerisinde 2009 yılı itibariyle 8 banka şubesi ve muhtelif kamu kurumları bulunmaktadır.
Geçmişte Samsun'un yazlık ve sayfiye yeri olan belde artık yaz ayları dışında kışında yaşanabilecek bir bölge haline gelerek, merkez ilçeye bağlı belde olmuştur. Atakum ilçesinin diğer ilçelere göre farkı; yaz turizminin çok gelişmiş olması, plajlarının ve sahillerinin Akdenizi aratamayacak derecede olmasıdır. Yeni yasa ile Atakum ilçe statüsüne geçmiş olup, çevre belediyeler ve beldeler ile yerel yönetim yapılanmasına gidilmiştir. Atakent, Kurupelit, İncesu, Altınkum, Çatalçam ve Taflan; Atakum belediyesine bağlanmıştır.

 

 

Atakum Bölgesindeki Oteller (Otel Transferi için Lütfen Aşağıdaki linklere tıklayınız)
 
Samsun Çarşamba Havalimanı Tuana Otel Transfer
Samsun Çarşamba Havalimanı Marin Otel Transfer
Samsun Çarşamba Havalimanı Grane Atakum Hotel Transfer
Samsun Çarşamba Havalimanı Dolphin Hotel Transfer
Samsun Çarşamba Havalimanı Otel Foryou Transfer
Samsun Çarşamba Havalimanı Omtel Tepe Hotel Transfer
Samsun Çarşamba Havalimanı Omtel Hotel Transfer