OTEL TRANSFERİ - ANTALYA HAVALİMANI TRANSFER HİZMETLERİ

HIZLI REZERVASYON

Denizli Çardak Havalimanı Otel Transferi

 

DENİZLİ

Denizli ilinin merkezi olan şehirdir. Ege Bölgesi'nin Ege Bölümü'nde yer almaktadır. 500 bini aşan merkez nüfusuyla, İzmir'den sonra Ege bölgesinin en büyük kentidir. (512.000) Türkiye'nin ise en büyük ve en gelişmiş on altı şehrinden biridir. Bir sanayi, ihracat ve ticaret merkezi olan Denizli aynı zamanda kırk bini aşan öğrenci sayısıyla bir üniversite şehridir.(Pamukkale Üniversitesi,41.000)2. üniversite olarak Uluslararası Denizli Üniversitesinin görüşmelerine başlanarak, Uluslararası Denizli Üniversitesi eğitim stratejisi adı altında bir konferans verilmiştir. Bir yılda milyonlarca yerli ve yabancı turisti ağırlayan Denizli bir turizm kenti olmasının yanı sıra düzenlenen yerel, ulusal ve uluslararası etkinliklerle eğitim, kongre, kültür ve sanat merkezi özelliğindedir. Güney Ege Kalkınma Ajansı'nın (Geka) merkezi de Denizli'dir. Ak dağ'ın (Babadağ) kuzey yamaçları eteklerinde, Büyük Menderes'in kolu olan Aksu çayına kavuşan derelerle hafifçe yarılmış bir plato üzerinde yer alan Denizli, yeni bir kenttir. Asıl kent buradan 6-7 kilometre kadar kuzeydeki Laodikya (Laodicaea) idi. Selçuklular ve Bizanslılar arasındaki savaşlar sonucu yıkıma uğrayan ve özellikle suyolları bozulan Laodikeia zamanla terk edilmeye başlanmış ve yerleşme 11. yüzyıldan başlayarak bol su kaynaklarının bulunduğu Denizli Ladik'e doğru yer değiştirmeye başlamıştır. Kent 1702-1703'teki bir deprem sırasında büyük zarara uğramış ve daha sonra yeniden kurulmuştur. Sanayisi, turizmi, ticareti ve hizmet sektörü çok gelişmiş olan Denizli, Türkiye'nin en kalkınmış kentlerinden biridir. Anadolu Kaplanları'ndandır. Dünya'da tekstilin en önemli başkentleri arasındadır. Denizli, Türkiye'nin on büyük ekonomisi arasındadır. Kent, havlu, bornoz ve ev tekstilinde ABD ve AB pazarında iyi bir prestije sahiptir. Havası ve doğası Ege Bölgesi'nin ortalamalarını yansıtır. Dünyaca bilinen doğa harikası Pamukkale de şehrin simgelerinden biridir. Pamukkale, Unesco'nun dünya kültür mirası listesindedir. Şehirde UNESCO'ya giren Hierapolis, Laodikya, Tripolis vb. birçok antik kent bulunmaktadır. İlde Denizli Çardak Havaalanı vardır. THY karşılıklı olarak gün içerisinde sıklıkla Denizli-İstanbul seferlerini gerçekleştirmektedir. İlde İzmir-Denizli hızlı tren seferleri mevcuttur. Denizli şehir merkezinin nüfusu 511,751'dir.

Pamukkale: Pamukkale, kaynak sularının kirecinden oluşmuş bir cennet köşesidir. Türkiye'nin en tanınmış doğa harikasıdır. Yılda bir buçuk milyonun üzerinde yerli ve yabancı turist Pamukkale'yi ziyaret etmektedir. Pamukkale 2700 metre uzunluğunda ve yüksekliği 160 metredir. Parlak beyaz rengiyle Pamukkale'yi 50 km uzaklıktan görmek mümkündür.
Ayrıca Pamukkale'de Hierapolis antik kenti, antik havuz, antik tiyatro, arkeoloji müzesi gezilmesi gereken yerlerdendir. Tepesinde antik Roma'dan kalma Hierapolis adlı kutsal antik şehir bulunur. 5-10 km yakınında Laodikya antik kenti bulunur. 5 km ilerisinde ise uluslararası bir termal merkez olan Karahayıt vardır. Denizli'de bunların dışında çok sayıda antik kent bulunmaktadır. Keloğlan ve Kaklık mağaraları ise mutlaka görülmesi gereken diğer turistik yerlerdendir. Pamukkale ve Karahayıt bölgesinde beş ve dört yıldızlı oteller, pansiyonlar termal turizm ve kaplıca hizmeti vermektedir.

  

Denizli Bölgesindeki Oteller (Otel Transferi için Lütfen Aşağıdaki linklere tıklayınız)
 
Denizli Çavdar havalimanı Dedeman Park Denizli otel transfer
Denizli Çavdar havalimanı Anemon Denizli otel transfer
Denizli Çavdar havalimanı Laodikya Hotel transfer
Denizli Çavdar havalimanı North Point Hotel transfer
Denizli Çavdar havalimanı Esin Hotel transfer
Denizli Çavdar havalimanı Demasus Hotel transfer
Denizli Çavdar havalimanı Business Address Hotel transfer
Denizli Çavdar havalimanı Cimenoglu Hotel transfer
Denizli Çavdar havalimanı Mesut Hotel transfer
Denizli Çavdar havalimanı Siir Hotel transfer
Denizli Çavdar havalimanı Grand Keskinkaya Hotel transfer
Denizli Çavdar havalimanı Konakk Residence Hotel transfer
Denizli Çavdar havalimanı Kosar Hotel transfer
Denizli Çavdar havalimanı Napa Hotel transfer
Denizli Çavdar havalimanı Yildirim Hotel transfer
Denizli Çavdar havalimanı Piskin Hotel transfer