OTEL TRANSFERİ - ANTALYA HAVALİMANI TRANSFER HİZMETLERİ

HIZLI REZERVASYON

Antalya Havalimanı Göynük Otel Transferi

Göynük (ANTALYA)
 

Antalya ilinin Kemer ilçesinin bir beldesidir. Mavi Bayraklı denizi ve doğal güzellikleriyle turistik bir yerleşim birimidir. Belde, ilçe Merkezine 9 km, il merkezine 35 km uzaklıktadır. Beldeye bağlı üç mahalle vardır: “Cumhuriyet Mahallesi”, “Esentepe Mahallesi” ve
Değirmen Mahallesi.
Likyalılar'ın 1600 yıl boyunca yaşadığı bilinen bölgenin bilinen en eski tarihi M. Ö. 690 yılına dayanmaktadır. Phaselis Antik kentinin kuruluşu da bu tarihlere denk gelmektedir. 7. yüzyılda Arap akınları ile zayıf düşen bölgeye daha sonra Anadolu halkı egemen olmuştur. Verimli topraklara sahip olan bölgeye Lukka, Lek, Solymos, Kevdi, Pers, Helen, Yunan, Roma, Arap, Bizans ve Menteşeoğlu gibi medeniyetler egemen olmuşlardır.
Göynük adının Luwi, Etrüsk dilinde “mavi göğün, mavinin birleştiği noktadaki nehir kıyısındaki verimli ova” anlamındaki “gökbük”’tür. Bölgenin kuzeyindeki Eski Yol denilen antik yolun Göynük’ü, Pisidia, Termessos ve Attelia (Antalya)’ya bağladığı anlaşılmaktadır. Antik dönemde Göynük çayı vadisi, her zaman önemli bir konuma sahip olmuş, bu yüzden Pisidialı yağmacı halkların kontrolünde kalmıştır. Platodan kıyıya inen tüccarların, kıyıyı takip ederek batıda Phasalis’e, doğuda ise Attelia ovasına geçtikleri anlaşılmaktadır. 11. yüzyılda Altınkaya ve Cuma yaylalarına yerleşen Türkmen yörükleri, bu yolu, sahile inişte kullanarak canlandırmışlar, daha sonraları ise Kemer’e bağlı bir mahalle olarak, küçük bir yerleşim yeri olarak Göynük'ü kurmuşlardır.
Göynük, Antalya'nın Beldibi ilçesinden Kemer'e kadar uzanan yarım daire şeklinde bir ovadır. Belde Antalya'nın güneybatısında bulunan Kemer ilçesinin batısında yer almaktadır.
Kuzeyi boyunca Beydağları uzanan beldenin belli başlı coğrafi yer şekilleri; Göynük deresi, rafting turları düzenlenen 350 m. yüksekliğinde, 6m. enindeki dar Göynük kanyonu, göynük çayı vadisidir. Kıyıdan 500-600 m. yüksekliğe kadar olan yerlerde aşırı yaz kuraklığına uyan, kışın da yeşil kalan makiler egemendir. Boyları 3-5 m.yi geçmeyen bu bitkiler arasında delice, kocayemiş, sandal, yabani çilek ve zakkum en yaygın olanlarıdır.
Dünyanın en iyi 10 trekking parkurlarından biri olarak kabul edilen Likya yolunun önemli bir bölümü (Hisar çandır-18km , Gedelme-8km) Göynük kanyonun içerisinden geçmektedir. Uzunluğu 14 km. olan ve Beydağları’ndaki 1.814 m. yükseklikteki Armutçuk Tepesi’nden çıkan Göynük çayı, hızla ovaya inip, buradaki dar ovayı suladıktan sonra denize dökülür.
 

Göynük Bölgesindeki Oteller (Otel Transferi için Lütfen Aşağıdaki linklere tıklayınız)
 
Antalya havalimanı Mirada Del Mar Hotel transfer
Antalya havalimanı Vogue Avantgarde Hotel transfer
Antalya havalimanı Grand Kilikya Palace transfer
Antalya havalimanı Majesty Resort Mirage Park transfer
Antalya havalimanı Club Phaselis transfer
Antalya havalimanı La Mer Göynük Hotel transfer
Antalya havalimanı Otium Hotel Art transfer
Antalya havalimanı Queen Elizabeth Elite Suite Hotel&Spa transfer
Antalya havalimanı Magic Life Kemer İmperial transfer
Antalya havalimanı Beydağı Konak Hip Otel transfer
Antalya havalimanı Kemer Holiday Village transfer
Antalya havalimanı Joy Kimeros Club Resort transfer
Antalya havalimanı Greenwood Resort Hotel transfer
Antalya havalimanı Club Marmara Kimeros Hotel transfer
Antalya havalimanı Royal Resort hotel transfer
Antalya havalimanı Majesty Club Kemer Beach transfer
Antalya havalimanı Eldar Resort transfer
Antalya havalimanı Queen’s Park Göynük transfer
Antalya havalimanı Fame Residance Göynük transfer
Antalya havalimanı Joy Ma Biche Hotel transfer
Antalya havalimanı Corinthia Art Hotel transfer
Antalya havalimanı Le Chateau De Prestige transfer
Antalya havalimanı Club Cemar Beach Hotel transfer
Antalya havalimanı Royal Palm Resort transfer
Antalya havalimanı Visage Luxe Hotel transfer
Antalya havalimanı Belvista Hotel transfer
Antalya havalimanı Club Med Palmiye transfer