OTEL TRANSFERİ - ANTALYA HAVALİMANI TRANSFER HİZMETLERİ

HIZLI REZERVASYON

Bodrum Havalimanı Gümüşlük Otel Transferi

Gümüşlük (BODRUM)
 

Gümüşlük, Ege Bölgesi'nde Muğla ilinin Bodrum ilçesinin bir beldesidir.
Son derece temiz denizi, doğal güzellikleriyle el değmemiş ormanların uzandığı bir kıyıda konumlanmış yerleşim merkezidir.
Balık restaurantlarıyla yerli yabancı turistlerin uğrak mekânıdır.
Myndos, Bodrum yarımadasının batı ucunda, bugünkü Gümüşlük beldesinin yanındaki Bozdağın üzerinde kurulmuştur. Myndos sözcüğü etimoloji yönünden incelendiğinde “Ana Tanrıça’ya Tapınma” anlamına gelir. Aynı zamanda Luwi dilinde de buradan “Munda” olarak söz edilir. Ayrıca Herodotos’a da bir ilk çağ kenti olarak ismi geçer. Myndos’un arkasındaki tepelerde, uzun burnun ucunda gümüş ocakları bulunuyordu. Daha sonra buraya verilen Gümüşlük ismi de bu maden ocaklarından kaynaklanıyordu. Tarihçi Pausanias’a göre Halikarnasosla beraber Troizen kökenli göçmenlerce kurulmuştur. Plinius ise Eski Myndos diye adlandırdığı alanda Leleg yerleşimi olduğunu söyler. Aslında Myndos’un ilk sakinleri Leleglerdir. MÖ 4. yüzyılda Pers Satrabı Mausollos’un Halikarnasos’a taşımadığı iki Leleg yerleşiminden biridir.
Gümüşlük'te de kışın 3500 kişi yerleşik nüfus bulunurken bu sayı yaz ayları boyunca 20000 kişiye ulaşmaktadır. Bu nüfusa yanıt verebilmek için de birçok Gümüşlük otelleri açılmıştır.
Gümüşlük’te pansiyon da vardır, butik otel de, tatil oteli de... Her bütçeye cevap verebilecek nitelikte kaliteli oteller mevcuttur. Yarımadanın hatta yazlık bölgelerin çoğunda olduğu gibi, yaz döneminde fiyatlar artış gösterirken, kış döneminde daha uygundur.
Gümüşlük otellerinde konaklamak isterseniz sahilde yer alan butik otelleri ya da daha iç kesimlerde konuşlanmış büyük tatil otellerini tercih edebilirsiniz. Ancak Gümüşlük'ün tadı bize kalırsa balık restoranlarında çıkar. Bu nedenle, deniz kenarında bulunan ve oldukça iyi restoran hizmeti veren Gümüşlük otellerine ve pansiyonlarına göz atmalısınız.
Bodrum’un diğer koylarına göre daha çok korunmuş, mavi bayraklı plajları ve balık restoranları ile sakin, huzurlu bir tatil geçirmek isteyenlerin önemli duraklarından biri olan Gümüşlük, Bodrum Havalimanı’na yaklaşık 55 km uzaklıktadır.

Gümüşlük Bölgesindeki Oteller (Otel Transferi için Lütfen Aşağıdaki linklere tıklayınız)
 
Bodrum Havalimanı Otel Club Crystal Bodrum transfer
Bodrum Havalimanı Club Hotel Zemda transfer
Bodrum Havalimanı Cyrstal Hotel transfer
Bodrum Havalimanı Taş Ev Amon Motel Restaurant transfer
Bodrum Havalimanı Sysyphos Pansiyon transfer
Bodrum Havalimanı Arion Resort Hotel transfer
Bodrum Havalimanı Arriba Pansiyon Restaurant transfer
Bodrum Havalimanı Ayçi Hotel transfer
Bodrum Havalimanı Bal Beach Hotel transfer
Bodrum Havalimanı Club Gümüşlük transfer
Bodrum Havalimanı Hera Pansiyon transfer
Bodrum Havalimanı Myndos Bed and Breakfast transfer
Bodrum Havalimanı Sea Side Residance tansfer