OTEL TRANSFERİ - ANTALYA HAVALİMANI TRANSFER HİZMETLERİ

HIZLI REZERVASYON

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW)

 

Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (IATA: SAW,ICAO:LTFJ) Pendik ilçesi sınırlarında inşa edilen İstanbul'un 2. havaalanıdır. Havaalanı ismini dünyanın ilk kadın savaş pilotu ve Türkiye'nin ilk kadın pilotu olan Sabiha Gökçen'den almıştır. Havaalanının temeli Şubat 1998 tarihinde atılmış, Ocak 2001 tarihinde bitirilen havaalanı toplam 550 milyon USD ye mal olmuştur.

Havalimanı Limak-GMR-MAHB konsorisyomu tarafından işletilmektedir. Yer hizmetleri, operasyon, kargo ve güvenlik işlemleri kısa adı ISG olan İstanbul Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı Yatırım Yapım ve İşletme A.Ş. tarafından yürütülmektedir. Türkiye'deki Havaalanları İstatistiklerine göre, toplam yolcu trafiği bakımından üçüncü havalimanıdır.

Uluslararası Terminal
Yeni terminal binası 25 milyon yıllık yolcu kapasitesine sahiptir, yurt içi ve yurt dışı uçuşları aynı çatı altında yapılmaktadır.

İstanbul Uluslararası Sabiha Gökçen Havalimanı'nın terminali ve eklerinde:

4.718 araç ve 72 otobüs kapasiteli 4 katlı otopark -Kara ve hava tarafından ayrı girişleri olan 4 katlı ve 128 odalı havalimanı oteli, -112 adet check-in kontuarı, 24 adet self check in kontuarı, -VIP binası ve apron manzaralı CIP bölümleri, -8 adet en büyük gövdeli (IATA kod E) veya 16 adet orta gövdeli (IATA kod C) uçağa eş zamanlı hizmet verilebilecek çoklu uçak park ettirme sistemi, -400 m2 konferans salonu, -Yiyecek ve içecek sektörünün önde gelen markalarının hizmet verdiği 5.000 m2 restoran ve cafe alanı, -4.500 m2 lik duty free alanında uluslararası düzeyde duty free mağazaları bulunmaktadır.

Üçbin metre uzunluğunda bir piste sahip bulunan havaalanının 55 uçak kapasiteli park alanında aynı anda 22 uçağa beş bin metreküplük akaryakıt deposundan borular yardımıyla yakıt verilebilmektedir.

Sabiha Gökçen havalimanı taksi hizmeti için OtelTransferi.com'dan rezervasyon yapabilirsiniz. 

       
 
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Transfer Bölgeleri :
Şile Transfer Kadıköy Transfer Adalar Transfer
Sultanbeyli Transfer Beykoz Transfer Sancaktepe Transfer
Pendik Transfer Maltepe Transfer Kartal Transfer
Üsküdar Transfer Ümraniye Transfer Ataşehir Transfer
Tuzla Transfer Çekmeköy Transfer