OTEL TRANSFERİ - ANTALYA HAVALİMANI TRANSFER HİZMETLERİ

HIZLI REZERVASYON

Bodrum Havalimanı Kadıkalesi Otel Transferi

Kadıkalesi (BODRUM)
 

Bodrumun eski insanlarından aldığımız bilgilere göre Kadıkalesi'nde bulunan ve arkeolojik değeri olan kadıların toplandığı bir mekân olan yere KADIKALESİ adı verilmiştir. Köyümüz bu ad altında turistik mekânlara sahiptir. Yapıların birçoğu Helenistik dönem mimarisinin örnekleri olarak ilgi çekmektedir. Eskiden Bodrum kadıları, önemli kararları almak için bu binalarda toplanırlardı. Kadıkalesi, Osmanlı İmparatorluğu döneminde yöresel kararların alındığı en önemli bir yer olmuştur. Yine Osmanlı döneminde donanmanın ikmal limanı olarak kullanılmış daha sonraları Kos adası ve Kalimnos adası ile sınır ticaretinde önemli rol oynamıştır.
Peksimet köyü yalısı olarak bilinen Kadıkalesi çok eski bir yerleşim ve ticaret merkezidir. Bodrum yarımadasının en batı ucunda yer almaktadır. Yunanistan adalarına sınır bir köy olan Kadıkalesi Turgutreis ile Gümüşlük arasında kalan keşfedilmemiş bir yerleşim yeridir.
Yakın dönemde de bodrumunun sebze ve meyve merkezi olmuştur. Günümüzde turizm de hızla gelişmektedir. Kıyı şeridimizde hızla ilerlemekte olan otel ve restaurantlar bulunmaktadır. Deniz ile yeşilliği birlikte barındıran, bozulmamış doğası, adalar panoraması ile bodrum yarımadasında pek de bilinmeyen ama mutlaka keşfedilmesi gereken doğa harikası bir yerdir.
Berrak bir deniz ve narenciye bahçeleri ile çevrili olan Köyümüz Bodrum'a 21 km, Gümbet'e 19 km, Bitez'e 18 km, Ortakent'e 17 km, Karaincir’e 23 km, Akyarlar'a 16 km, Turgutreis'e 3 km, Gümüşlük'e 2 km, Yalıkavağa 12 km, Gündoğan'a 16 km, Türkbüküne 19 km, Gölköy’e 21 km uzaklıktadır.
Kadıkalesi, Bodrum Havalimanı’na 65 km uzaklıktadır.

Kadıkalesi Bölgesindeki Oteller (Otel Transferi için Lütfen Aşağıdaki linklere tıklayınız)
 
Bodrum Havalimanı Paloma Yasmin Resort Bodrum transfer
Bodrum Havalimanı Kadıkale Resort&Spa transfer
Bodrum Havalimanı Rana Beach Hotel transfer
Bodrum Havalimanı Ant Hotel transfer
Bodrum Havalimanı Blue Bodrum Beach Otel transfer
Bodrum Havalimanı Palm Beach MarkWarner Otel transfer