OTEL TRANSFERİ - ANTALYA HAVALİMANI TRANSFER HİZMETLERİ

HIZLI REZERVASYON

Karataş (ADANA)

KARATAŞ

Adana'nın bir ilçesidir. Doğu Akdeniz bölgesinde Seyhan ve Ceyhan nehirlerinin doğal sınırları içerisinde kurulmuş olup Adana'ya 48 km uzaklıktadır. Karataş,60 km. kumsalı ile yalnız Türkiye’nin değil, dünyanın sayılı uzun kumsallarından birisidir. Karataş otelleri bu uzun kumsalın biraz daha iç kısımlarında yer almaktadır. Yörenin gelişmesi ile birlikte sayısı da yavaş  yavaş  artan Karataş otelleri, müşterilerine iyi bir hizmet sunmak için sırada beklemekte. Daha çok aile işletmesi diyebileceğimiz bu Karataş otellerinde aradığınız sıcak aile ortamını bulabilirsiniz.
1986 yılında Adana'da Yüreğir ilçesinin kurulmasıyla köylerinin bir kısmı bu ilçeye bağlanmıştır ve 2005 yılı itibarı ile bir bucak ve 46 köyü vardır.
Yüzölçümü 922 km2 olan ilçenin nüfusu 2000 yılı sayımına göre 32,375’dir. Bu nüfusun 9.189'u ilçe merkezinde ve 23.186'sı belde ve köylerde yaşamaktadır. Tarihi çok eskilere dayanan Karataş M.Ö. 1000 yıllarında askeri ve ticari önemi olan yollar üzerinde kurulmuş bir liman şehridir ve antik dönemlerdeki ismi Margasus 'tur. Antik dönemlerde coğrafi konumu önemli olan şehir, aynı zamanda Ceyhan nehri boyunca o dönemde kurulmuş olan Mopsuhestia, Hemite ve Asitavandaya şehirlerine kilit bir noktadadır. Şehir ortaçağda Roma ve Abbasilerin egemenliğini yaşamış ve 1517 yılında Osmanlıların idaresine girmiştir. I. Dünya Savaşı'ndan sonra bir yıl Fransız işgali altında bulunan kent 1928 yılında bucak, 1957 yılında da ilçe olmuştur.

Tarihi Yerler:
Yanık Kilise (Kara Kilise Kalıntısı)
Antik Magarsus Kilisesi
Menzil Hanı Kalıntısı
Tarihi Han Kalıntısı

     

 
Karataş Bölgesindeki Oteller (Otel Transferi için Lütfen Aşağıdaki linklere tıklayınız)
Adana havalimanı Magarsus Hotel transfer
Adana havalimanı Rıhtım Pansiyon transfer
Adana havalimanı Derya Pansiyon transfer
Adana havalimanı Faik Usta Pansiyon
Adana havalimanı Yazlique Pansiyon&Apart transfer
Adana havalimanı Martı pansiyon transfer