OTEL TRANSFERİ - ANTALYA HAVALİMANI TRANSFER HİZMETLERİ

HIZLI REZERVASYON

Samsun Çarşamba Havaalanı Şehir Merkezi Otel Transferi

Samsun Şehir Merkezi
 

Samsun, Orta Karadeniz Bölümü'nde Yeşilırmak ve Kızılırmak deltalarının arasında kalan verimli bölgede yer almaktadır. Kuzeyinde Karadeniz; doğusunda Çarşamba, batısında Ondokuzmayıs ve Bafra, güneyinde ise Kavak ilçeleri ile çevrilidir.
Karadeniz Bölgesi'nin 1.252.693 kişilik toplam nüfusuyla, eğitim, sağlık, sanayi, ticaret, ulaşım ve ekonomi açısından en gelişmiş ve en büyük, aynı zamanda tek Büyükşehir Belediyesi'ne sahip ili olan Samsun, Türkiye'nin de en gelişmiş ve yaşanabilir şehirleri arasındadır. Köklü geçmişi olan Ondokuz Mayıs Üniversitesine sahiptir. Tıp alanında Türkiye'nin 7. büyüğüdür. 2012-2013 Akademik yılında eğitim hayatına başlayan Canik Başarı Üniversitesi ile birlikte şehir, iki üniversiteye ev sahipliği yapan bir konuma yükselmiştir. Samsun, şehrinin takımı olan Samsunspor ile özdeşleşmiştir.

Hititler zamanında ismi Enete olan Samsun'da; M.Ö. 1500 yıllarında Miletli kolonistler bugünkü kent merkezinin bulunduğu yere Amisos antik kentini kurmuşlardır. MS 11. yüzyılda Danişmendliler kenti ele geçirmeye çalışmışlarsa da başaramayınca kent merkezine 3 km uzaklıkta Yeni Amisos adlı yeni bir yerleşim birimini kurmuşlardır. Kent adı zamanla Amisos'tan Simisso ve Samisso olarak telaffuz edilse de Türkçe'ye Arapça üzerinden "Samsun" formunda geçmiştir. Umar, kent adının Orta Çağ İtalyan haritalarında Simisso, Katalan haritalarında Sinussa olarak gösterimesinden hareketle Sinop kentinin Hitit kaynaklarında ki adı Sinuwa ile bağlantılı olabileceğini ileri sürmüştür.

 

Şehir Merkezinde Bulunan Oteller (Otel Transferi için Lütfen Aşağıdaki linklere tıklayınız)
 
Samsun Çarşamba Havalimanı Grand Deluxe Aminos Hotel Transfer
Samsun Çarşamba Havalimanı Ancere Termal Hotel Transfer
Samsun Çarşamba Havalimanı Myhouse Hotel Transfer
Samsun Çarşamba Havalimanı Samsun Marin Hotel Transfer
Samsun Çarşamba Havalimanı Aminos Hotel Transfer
Samsun Çarşamba Havalimanı Samsun AirPort Resort Hotel Transfer
Samsun Çarşamba Havalimanı Ven Butik Otel Transfer
Samsun Çarşamba Havalimanı Blue Dolphin Hotel Transfer
Samsun Çarşamba Havalimanı Buyuk Samsun Oteli Transfer
Samsun Çarşamba Havalimanı Kent Otel Transfer
Samsun Çarşamba Havalimanı Samsun Hotel Vidini Transfer
Samsun Çarşamba Havalimanı Gloria Tibi Hotel Transfer
Samsun Çarşamba Havalimanı Otel Altay Transfer