OTEL TRANSFERİ - ANTALYA HAVALİMANI TRANSFER HİZMETLERİ

HIZLI REZERVASYON

Dalaman Havaalanı Sarıgerme Otel Transferi

Sarıgerme (MUĞLA)
 

Sarıgerme, Muğla ili Ortaca ilçesi sınırlarında bulunan 320 haneli bir tatil köyüdür. 17 km yakınında Dalaman Havaalanı bulunmaktadır. Ortaca ilçe merkezine 21 km, Muğla il merkezine 102 km uzaklıktadır.
Turizme açılması 1990 yılında İberotel Sarıgerme Park'ın açılmasıyla başlamış, kısa sürede çok sayıda yerli ve yabancı yatırımcıyı oraya çekmeyi başarmıştır. Çok sayıda dört ve beş yıldızlı oteli barındıran bir yer olan Sarıgerme, Türkiye'nin önemli tatil köylerinden biridir.
Sarıgerme, Dalaman Havaalanı’na yakınlığı ve modern konaklama tesislerinin hizmete girmesiyle bir anda popülerleşen bir turizm merkezidir. Sırtını çamlara dayamış Sarıgerme sahilinde ince kumsalla çamların amansız mücadelesi sürmüş yüzyıllar boyu. Tarihte Pisilis kenti kuruluymuş bu sahillerde. Kent şimdi kumların altında. Kazı çalışması yapılmadan bölgenin turizme açılmasıyla ve otellerin yapılmasıyla  Pisilis tarihin ve kumun derinliklerinde yaşamaya mahkûm edilmiş.
Sarıgerme, Osmaniye Köyünün sahilinin adı. Köy sahilden 850 m içeride. Sarıgerme adı, Osmaniye’nin içinden geçen ve kumsalı bölen Sarıçay’la ilişkili. Sarıçay ormandan kesilen kerestelerin denize taşınmasından kullanılırmış. Keresteler denize kaçmasın diye de deniz bağlantısı kapatılırmış. Bu işleme “germe” denirmiş. Sarıgerme adı da böyle oluşmuş.
7 km uzunluğundaki kumsalı, sığ denizi ve biraz açıktaki Baba Ada’sıyla Sarıgerme tam bir tatil cenneti. Sahil temiz, büfe, duş-wc, şezlong ve şemsiye ve kabinler mevcut. Sahil düzenlemesi ve bakımı için girişte küçük bir katkı payı alınıyor.

Sarıgerme Bölgesindeki Oteller (Otel Transferi için Lütfen Aşağıdaki linklere tıklayınız)
 
Dalaman Havalimanı Hilton Dalaman Sarıgerme Resort&Spa transfer
Dalaman Havalimanı Holiday Village Turkey Sarıgerme transfer
Dalaman Havalimanı Alinn Butik Hotel Transfer
Dalaman Havalimanı Club Seno transfer
Dalaman Havalimanı Holiday Village Pegasos Palace Hotel transfer
Dalaman Havalimanı Iber Hotels&Resorts transfer
Dalaman Havalimanı Caria Holiday Resort transfer
Dalaman Havalimanı Cepni Hotel transfer
Dalaman Havalimanı Han Boutique Hotel transfer
Dalaman Havalimanı Otel Sevgi transfer
Dalaman Havalimanı Hotel Cardinal transfer
Dalaman Havalimanı Turkuaz Pension transfer