OTEL TRANSFERİ - ANTALYA HAVALİMANI TRANSFER HİZMETLERİ

HIZLI REZERVASYON

Siirt Havalimanı Otel Transferi

 

SİİRT

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde yer alan Siirt, batıda Batman, kuzeyde Batman ve Bitlis, doğuda Şırnak ve Van, güneyde Mardin ve Şırnak ile çevrili olup tamamı Dicle Havzası içerinde yer almaktadır. M.Ö. 8000’lere dayanan tarihi boyunca sırasıyla Hititler, Frigler, Lidyalılar, Asurlular, Bizanslılar, Selçuklular, Danişmentler, İlhanlılar, Eretnalılar ve Osmanlıların hakimiyetinde kalmıştır.
Gap Projesi ile birlikte kültür turizminde yükselişe geçen Siirt şehri, kaplıcaları, kiliseleri, camileri ve türbeleriyle bölgenin görülmeye değer illerindendir. Ayakta durabilen tarihi eserlerinin çoğu Selçuklu Dönemi’nden kalmadır. Siirt Otelleri alışveriş yerleri için önemli katkısı olmuştur. Botan Çayı rafting ve kano için uygun koşullar sunarken, avcılık, sportif olta balıkçılığı, trekking, yamaç paraşütü, otel turizmi, dağcılık ve kampçılık yörenin önemli spor aktiviteleridir.
Botan Mağaraları, doğanın kalker oluşumlu jeolojik yapısı dolayısıyla Siirt ilinde oluşmuş çok sayıda mağaranın en ünlüleridir. Suya dirençsiz kalkerin erimesiyle vadi boyunca meydana gelen doğal mağaraların bir kısmı da ev olarak kullanılmıştır.

Gezilecek Yerler;

Erzen Ören Yeri, Siirt’in Kurtalan İlçesi’ndedir ve şehirdeki ilk yerleşim yeri olduğuna dair buluntulara sahiptir.
Türbeler; Veysel Karani Türbesi ve Külliyesi, İbrahim Hakkı ve Hocası İsmail Fakirullah Türbesi, Sultan Memduh Türbesi, Şeyh Hamza-El Kebir Türbesi, Şeyh Mücahid Türbesi, Şeyh Muhammed El Hazin Türbesi, Molla Halil Türbesi, Şeyh Musa Türbesi, Şeyh Şerafettin Türbesi ve Şeyh Celaleddin Türbesi.
Tarihi Camiler; Ulu Cami (1129 Selçuklu Dönemi yapısıdır fakat ilavelerle orjinalliği bozulmuştur), Çarşı Camii (diğer adıyla Asakir olan cami, 1265’te yaptırılmıştır. 1966’da, kamulaştırılan kısımları tekrar yapılmıştır), Hıdr-ül Ahdar Camii (şehrin en eski camilerinden biridir ve 12. yy’ın başlarında yapıldığı sanılmaktadır. 1929’daki onarım sürecinden sonra Cumhuriyet Camii adını almıştır), Şeyh Memduh (Memdun) Camii (1893’te yaptırılan caminin pek bir mimari özelliği yoktur).
Kiliseler; Hadervis Kilisesi, Hosyar Kilisesi ve Mir Yakup Manastırı. Kaleler; Derzin Kalesi (Bizans), İnce Kaya (Kormas) Kalesi (Bizans), İrun Kalesi ve Şirvan (Küfre) Kalesi.

Kaplıcalar; Billoris Termal Turizm Merkezi, Hısta Kaplıcası, Lif Kaplıcası ve Sağlarca Kaplıcası.
Mesire Yerleri; Çemikari Yaylası, Cema Yaylası, Herekol Yaylası ve Baçova Yaylası.

 

Siirt Bölgesindeki Oteller (Otel Transferi için Lütfen Aşağıdaki linklere tıklayınız)
 
Siirt Havalimanı Otel Erdef Transfer
Siirt Havalimanı Büyük Otel Transfer
Siirt Havalimanı Vatan Otel Transfer
Siirt Havalimanı Özer Otel Transfer
Siirt Havalimanı Evliyaoğlu Otel Transfer
Siirt Havalimanı Işık Pansiyon Transfer